Jesteś tutaj
Strona domowa > Zdrowie i Uroda > Ból kręgosłupa – jak temu zapobiegać?

Ból kręgosłupa – jak temu zapobiegać?

Ból kręgosłupa - Studioangel.com.plBól kręgosłupa, a w szczególności odcinka lędźwiowego to prawdziwa udręka naszych czasów. Większość problemów z tzw. krzyżem powstaje w konsekwencji braku ruchu i osłabienia mięśni. Ciągłe przebywanie w pozycji siedzącej w samochodzie, pracy, czy też w domu może doprowadzić do powstania choroby. Nie każdy ból kręgosłupa oznacza, że to poważny kłopot, ale jakiekolwiek objawy bólu wymagają troski. Prawidłową reakcją można zminimalizować ryzyko doprowadzenia do poważnych problemów.

Jak uchronić kręgosłup o bólu?

Każdej osobie może przydarzyć się przybrać niewygodną pozycję. Często w takiej sytuacji może dojść do obciążenia kręgosłupa i odczuwalny będzie przenikliwy ból kręgosłupa. W zaistniałej sytuacji trzeba starać przyjąć się możliwie najlepszą postawę ciała, aby zmniejszyć ryzyko obciążenia. Podczas siedzenia nie pochylać tułowia zbyt nadmiernie, nie garbić się, unikać siedzenia na krawędzi krzesła lub fotela. Zła pozycja pozycja siedząca powoduje dużo więcej problemów w przeciwieństwie do niewłaściwej pozycji stojącej.

Gabinet masażu

Spośród sposobów na zapobieganie przeciw bólom krzyża jest masaż. Oprócz leczniczego wpływu na kręgosłup, zabieg to także moment na trochę relaksu i odpoczynku dla całego organizmu. Chociaż masaż relaksacyjny oddziałuje podobnie, tym adekwatnym sposobem do kuracji kłopotów z kręgosłupem jest masaż leczniczy. Masaż leczniczy kręgosłupa jest opracowany, aby zminimalizować ból kręgosłupa w obszarach do których zwykle do niego dochodzi. Jest skuteczny za sprawą bezpośredniego działania na miejsce w którym pojawił się ból. Ten masaż przyśpieszy regenerację i bóle kręgosłupa miną.

Top