Jesteś tutaj
Strona domowa > Zdrowie i Uroda > Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne - StudioangelZ czego tak właściwie najczęściej produkowane są kosmetyki naturalne? Zazwyczaj są to naturalne ekstrakty, olejki eteryczne, wyciągi roślinne lub wosk pszczeli. Może czasem się zdarzyć, że pojawią się w składzie substancje pochodzenia zwierzęcego jak mleko czy też lanolina. Czy opłaca się zastąpić standardowe kosmetyki na takie, które są z naturalnych składników? Tradycyjne kosmetyki mogą okazać się za bardzo agresywne. Natomiast kosmetyki naturalne są neutralne dla skóry i dedykowane są dla każdego rodzaju skóry. Kosmetyki naturalne są świetne dla osób, które mają problemy z uczuleniami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy dokonywaniu wyboru trzeba brać pod uwagę skład, ponieważ można być uczulonym na poszczególne składniki. Wszystkie składniki naturalne powinny być dobrze skomponowane – z troską o to, aby pochodziły z niezanieczyszczonego środowiska. Zbyt duże stężenie ziół czy olejków eterycznych może spowodować zaczerwienienie skóry, wysypkę lub pojawienie się krostek. Każdy zakupiony kosmetyk nie może zawierać parabenów, sztucznych substancji zapachowych, SLES, silikonów, olei mineralnych, związków chemicznych, utrwalaczy zapachów czy też PEG-i.

Dobre kosmetyki naturalne – jak je rozpoznać?

Czy kosmetyki z nazwami „bio” lub „eko” są naturalne? Na rynku jest bardzo dużo firm, które proponują w swojej ofercie naturalne kosmetyki. Na nieszczęście kupujących nie każdy produkt jest autentyczny, a producenci chcą tylko złapać klientów na hasło reklamowe. Pamiętać należy, że żadna marka kosmetyku, ani oznaczenie nie da nam gwarancji co do jakości, dlatego lepiej rozejrzeć się za produktami z certyfikatami. Na co więc zwrócić uwagę? Spis składników na opakowaniu powinien wykazywać nazwę i liczbę składników od tego, którego jest najwięcej. Mniejsza ilość składników pomaga określić, czy będzie dobroczynny. Najlepiej, jeżeli kosmetyk będzie zawierał nie więcej niż 5% substancji syntetycznych.

Top