Jesteś tutaj
Strona domowa > Hobby i Czas wolny > Sztuka uliczna

Sztuka uliczna

Sztuka uliczna, Mural ścienny - StudioangelNajczęściej ze sztuką uliczną kojarzy się Graffiti, które wykonywane jest na dużo technik. Graffiti jest pełne nasyconych kolorów, a kluczowe narzędzia dla Graffiti to spray, wałek lub marker. Zwyczajne Graffiti tworzy się używając szablony lub manualnie. Nie o każdym wykonaniu można powiedzieć, że to sztuka, dlatego zdarza się, że sztuka uliczna kojarzona jest z wandalizmem. Szczególnie, kiedy spotyka się ścienne malowidła grupy kibicowskiej. Jeżeli malunek w przestrzeni publicznej został zrealizowany jest dokonaniem prawdziwego artysty, w takiej sytuacji jest co podziwiać.

Techniki wykonania Graffiti

Wykorzystywanie określonego sposobu na Graffiti potrzebuje zaawansowanych umiejętności plastycznych, aby realizować oryginalne projekty. Profesjonalne Graffiti zaczyna się w sytuacji, kiedy artysta jest gotów podjąć się każdej pracy, zarówno w środku pomieszczenia oraz w przestrzeni publicznej – bez względu na rozmiar oraz zastosowaną technikę. Spośród metod stosowania Graffiti wyróżnia się na: light, sportowe, polityczne, 3D, szablonowe,fotorealistyczne, abstrakcyjne, artystyczne, erotyczne, knit, literowe, reklamowe jak również narracyjne. Podobnie jak w innych dziedzinach sztuki plastycznej, malowidło Graffiti jest możliwe do wykonania na zamówienie. Dla Graffiti często znajdzie się właściwe miejsce, każda powierzchnia gładka do zagospodarowania jest do tego dobra. Graffiti stworzone w ramach usług w użyciu fachowych narzędzi w sposób znaczący odróżnia się od amatorskich wytworów, które wyrządzają szkody w przestrzeni publicznej.

Malowanie dużych powierzchniach

Tylko mural ścienny może mieć tak wielki rozmiar spośród poszczególnych prac plastycznych. Nowoczesne murale wzbudzają największą ciekawość. Realizacja muralu techniką 3D jest zadziwiająco efektywne. Wielkogabarytowy malunek, który nie tylko jest dostrzegalny z wielkiej odległości, ale jeszcze wytwarza wrażenie, jakby malowidło tworzyło harmonię z otoczeniem.

Top